12 444 1846
×
8 grudnia 2017

Zimowa Akademia Turysty Górskiego 2020/21

Nowości
jarek

Wraz z nadejściem zimy w Tatry rozpoczniemy po raz kolejny nasz cykl szkoleń Akademii Turysty Górskiego przygotowujących turystów, którzy planują wyprawy w góry wysokie. Proponowany program jest naszym programem autorskim i bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu w najlepszy sposób przygotowuje do pierwszego spotkania z górami wysokimi.

Bezpiecznie w śniegu i lodzie

 • Terminy zajęć: zajęcia weekendowe w styczniu i lutym, 3 pełne dni zajęć.
 • Miejsce zajęć: Tatry i Zakopane
 • Zgłoszenia: biuro@exploruj.pl, tel. 793 333 267
 • Zajęcia prowadzone w małych 4 osobowych grupach!!!
 • Cena uczestnictwa za 3 dniowy pakiet: 590 PLN od osoby

Co zawiera cena zajęć?

 • Cena zawiera realizację programu zajęć, ubezpieczenie NNW, wypożyczenie kompletu sprzętu, transfery do miejsca zajęć oraz wynagrodzenie prowadzących zajęcia.
 • Cena nie zawiera noclegów i wyżywienia. Dla zainteresowanych oferujemy możliwość noclegu w naszym obiekcie w cenie 60 PLN za dobę ze śniadaniem (liczba miejsc ograniczona).

Dla kogo: Turyści wybierający się w wyższe góry (Alpy, Himalaje, Andy itp.) i chcący nauczyć się bezpiecznego poruszania w w tego typu w górach, szczególnie w terenie lodowo-śnieżnym. Szczególnie przydatne dla turystów planujących wyprawy na tzw. “szczyty trekkingowe” w Himalajach. Również turyści chcący nauczyć się bezpiecznego poruszania w Tatrach w warunkach zimowych.

Treść zajęć: Poruszanie się po stromych zboczach śnieżnych i lodowych. Taktyka działania w warunkach zimowych i w górach lodowcowych. Bezpieczny odwrót z gór. Do czego służy czekan. Zasady używania raków. Poruszanie się na rakietach śnieżnych. Asekuracja w zespole. Przyrządy i węzły przydatne w asekuracji. Zjazd na linie. Podchodzenie po poręczówkach. Autoratownictwo – wychodzenie ze szczeliny lodowej, wyciąganie ze szczeliny poszkodowanego. Zajęcia prowadzone w sali szkoleniowej i w terenie.

Terminy zajęć oraz link do zgłoszenia znajdziecie na naszej stronie klikając link poniżej.

https://www.exploruj.pl/package/zimowa-akademia-turysty-gorskiego/

Program zajęć szczegółowy

Dzień 1 (piątek)

9:00 – 10:00   Rozpoczęcie zajęć. Dopasowanie sprzętu.

10:00 – 17:00  Zajęcia terenowe (wycieczka górska) – Tatry – Pakiet Lawinowy. W tym dniu nauczymy się zimowego ABC. Przede wszystkim podstaw terenoznawstwa zimowego. Będzie o śniegu, jego rodzajach i o tym jak skutecznie unikać zagrożeń związanych z lawinami w górach. Nauka posługiwania się sprzętem lawinowym i podstaw autoratownictwa lawinowego.

Dzień 2 (sobota)

8.00 – 14.00    Zajęcia terenowe – Tatry. Nauka użytkowania sprzętu górskiego i jego praktyczne zastosowanie w terenie. Podchodzenie po linach poręczowych. Bezpieczny zjazd na linie, wychodzenie po linie ze szczeliny lodowej, wyciąganie poszkodowanego ze szczeliny. Zajęcia z instruktorem.

15.00 – 18.00  Mini wykład – Pakiet Medyczny. Podstawowe zagadnienia związane z typowymi zachorowaniami w górach wysokich. No i oczywiście jak można ich próbować uniknąć. Zajęcia prowadzone w budynku naszego biura w Kościelisku.

Dzień 3 (niedziela)

7.30 – 17.00   Wycieczka górska w Tatrach. Giewont lub Ciemniak (Czerwone Wierchy).

W czasie jej trwania: nauka posługiwania się czekanem do asekuracji i autoasekuracji, ratowania się przy upadku, posługiwania się rakami, chodzenia w rakietach śnieżnych, tworzenie zespołu linowego w trakcie pokonywania uszczelinionych lodowców oraz na stromych śnieżnych zboczach.

Wycieczka prowadzona przez doświadczonego przewodnika tatrzańskiego.

Ok. 17.30   Zakończenie zajęć.

 

Co zabrać na zajęcia?

 • Ubranie górskie tak jak na Tatry zimą lub góry wysokie
 • Twarde buty górskie
 • Lekkie buty na wypadek zajęć w hali w Nowym Targu
 • Plecak 30 l – 40 l
 • Kijki trekkingowe
 • Termos, jedzenie energetyczne, latarka czołówka
 • Jeśli posiadamy to również: czekan i raki dopasowane do butów, kask, uprząż – pas biodrowy, pętle, prusiki, repiki czy inne sznurki, karabinki (2 – 3 szt.), przyrządy zaciskowe czy asekuracyjne. WW sprzęt będzie też można wypożyczyć na miejscu.