+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Zimowa akademia turysty górskiego

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Zimowa akademia turysty górskiego

   Rodzaj wyprawy
   Szkolenia górskie
   Czas trwania
   3 dni
   Sezon
   Styczeń, Luty, Marzec, Grudzień
   Góry
   Tatry
   Kontynent
   Europa
   Kraj
   Polska
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   990 PLN
   Wybierz termin:
   Rezerwacja Exploruj private tours
   Zapraszamy na nasz cykl szkoleń Akademii Turysty Górskiego przygotowujących turystów, którzy planują wyprawy w góry wysokie. Proponowany program jest naszym programem autorskim i bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu w najlepszy sposób przygotowuje do pierwszego spotkania z górami wysokimi.
   dowiedz się więcej

   Dla kogo: Turyści wybierający się w wyższe góry (Alpy, Himalaje, Andy itp.) i chcący nauczyć się bezpiecznego poruszania w w tego typu w górach, szczególnie w terenie lodowo-śnieżnym. Szczególnie przydatne dla turystów planujących wyprawy na tzw. “szczyty trekkingowe” w Himalajach. Również turyści chcący nauczyć się bezpiecznego poruszania w Tatrach w warunkach zimowych.

   Treść zajęć: Poruszanie się po stromych zboczach śnieżnych i lodowych. Taktyka działania w warunkach zimowych i w górach lodowcowych. Bezpieczny odwrót z gór. Do czego służy czekan. Zasady używania raków. Poruszanie się na rakietach śnieżnych. Asekuracja w zespole. Przyrządy i węzły przydatne w asekuracji. Zjazd na linie. Podchodzenie po poręczówkach. Autoratownictwo – wychodzenie ze szczeliny lodowej, wyciąganie ze szczeliny poszkodowanego. Zajęcia prowadzone w terenie w Tatrach. Noclegi w Zakopanem lub Kościelisku – pomagamy w organizacji noclegów lub uczestnik rezerwuje samodzielnie.

   wyprawy

   Program zajęć szczegółowy

   Dzień 1 (piątek)

   9:00 – 10:00   Rozpoczęcie zajęć. Dopasowanie sprzętu.

   10:00 – 17:00  Zajęcia terenowe (wycieczka górska) – Tatry – Pakiet Lawinowy. W tym dniu nauczymy się zimowego ABC. Przede wszystkim podstaw terenoznawstwa zimowego. Będzie o śniegu, jego rodzajach i o tym jak skutecznie unikać zagrożeń związanych z lawinami w górach. Nauka posługiwania się sprzętem lawinowym i podstaw autoratownictwa lawinowego. Asekuracja i zakładanie stanowisk w terenie niebezpiecznym w warunkach zimowych.

   Dzień 2 (sobota)

   9.00 – 16.00    Zajęcia terenowe – Tatry. Nauka użytkowania sprzętu górskiego i jego praktyczne zastosowanie w terenie. Podchodzenie po linach poręczowych. Bezpieczny zjazd na linie, wychodzenie po linie ze szczeliny lodowej, wyciąganie poszkodowanego ze szczeliny. Zajęcia z instruktorem.

   Dzień 3 (niedziela)

   7.30 – 17.00   Wycieczka górska w Tatrach. Giewont lub Ciemniak (Czerwone Wierchy).

   W czasie jej trwania: nauka posługiwania się czekanem do asekuracji i autoasekuracji, ratowania się przy upadku, posługiwania się rakami, chodzenia w rakietach śnieżnych, tworzenie zespołu linowego w trakcie pokonywania uszczelinionych lodowców oraz na stromych śnieżnych zboczach.

   Zajęcia prowadzone są przez zawodowych przewodników górskich, instruktorów i ratowników TOPR.

   Ok. 17.30   Zakończenie zajęć.

    

   Ważne informacje
   Niezbędny ekwipunek
   ZAMKNIJ