+48 12 444 1846
×

FAQ

Znajdz odpowiedź na Twoje pytanie
Zobacz najpopularniejsze pytania

pytania i odpowiedzi

Cena w walucie – jak dokonam zapłaty za program?

Ceny naszych imprez w części przypadków podawane są w Dolarach USA lub w Euro. Płatności oczywiście dokonujemy w złotówkach poprzez bramkę płatniczą “imoje” Banku ING, gdzie kursy walut przeliczane są na złotówki po kursie dnia i aktualizowane na bieżąco. To są kursy równe rzeczywistym kursom zakupu walut przez nasze biuro w hurtowniach walutowych. Można też alternatywnie dokonywać płatności w USD lub Euro, zarówno zaliczek jak i płatności końcowej jeśli ktoś z Was posiada takie konto lub chce podejść do placówki mBank i dokonać wpłaty w kasie. W tym celu przygotowaliśmy rachunki prowadzone w tych walutach. Pamiętajcie, że za przelewy walutowe, nawet w tym samym kraju, Wasz bank może naliczyć prowizję.

  • Wpłaty w EUR: PL68 1140 2004 0000 3112 0203 0559
  • Wpłaty w USD: PL48 1140 2004 0000 3812 0173 4144

Wszystkie rachunki prowadzone przez mBank BIC : BREXPLPWMBK

Czy potrzebuję na trekking w Himalajach Nepalu usług tragarza?

Usługa tragarza w czasie trekkingu w górach nie jest zawarta w pakiecie programu. To zawsze indywidualna decyzja każdego uczestnika czy potrzebuje takiej usługi. My, bazując na wieloletnim doświadczeniu zalecamy wynajęcie na czas trekkingu tragarza (portera). Dzięki temu nie musimy męczyć się na trasie z ciężkim plecakiem i skoncentrować na przykład na robieniu pięknych zdjeć. Jednocześnie dajemy pracę mieszkańcom Nepalu, często ratując ich przed zarobkową emigracją do krajów arabskich czy Europy. W Nepalu poza dość prymitywnym rolnictwem i usługami związanymi z turystyką prawnie nie ma innej pracy. Porter zwykle niesie do 15 kg bagażu uczestnika. W ramach tego limitu można zatrudnić tragarza w dwie osoby. Warto też pamietać, że jeśli mamy indywidualnego tragarza, to w przypadku jeśli będziemy musieli samodzielnie zawrócić lub skrócić program, to nasz tragarz będzie nam cały czas towarzyszyć i udzieli pomocy w różnych sytuacjach. Exploruj.pl pomaga w zatrudnieniu tragarzy. Wystarczy nas o tym poinformować na miesiąc przed wyjazdem. Płatność dla tragarza następuje na miejscu w lokalnej agencji, gotówką, dla uproszczenia w dolarach USA.

Kto rezerwuje bilety na przelot z Polski i powrotny.

Exploruj.pl zajmuje się rezerwacją biletów lotniczych. Korzystamy tu z usług najbardziej doświadczonych kasjerów lotniczych. Reerwacji przelotów dokonujemy jak tylko zbierze się grupa minimum. Przesyłamy propozycję do uczestników wyjazdu z prośbą o akceptację i wpłatę ceny biletu na nasze konto. Można tez w konsultacji z nami dokonać rezerwacji i zakupu przelotów samodzielnie. Jeśli ktoś nie mieszka w Polsce ale na przykład w Anglii czy innym kraju europejskim, nie ma problemu, możemy też założyć rezerwacje do kraju naszego docelowego z innego europejskiego portu.