fbpx

Islandia

Islandia przyciąga podróżników jak magnes swoimi niesamowitymi, malowniczymi krajobrazami. Położona jest na “gorącym punkcie” Grzbietu Śródatlantyckiego i ma około 130, również czynnych, wulkanów. Największy z nich to Askja. To właśnie jego wybuch w 1875 spowodował deszcz popiołu w Sztokholmie.

Zgodnie z nazwą, Islandia także „kraj lodu” – około 11 proc. powierzchni kraju zajmują lodowce. Największe z nich to: Vatnajökull – 8300 km2.

Najwyższym szczytem kraju jest Hvannadalshnúkur, który wznosi się na 2109,6 m n.p.m.

Trekking w Islandii

Z Exploruj można wybrać się na trekking po najpiękniejszych zakątkach Islandii. Podczas niego odwiedzimy m.in. park narodowy Skaftafell oraz Landmannalaugar (Tęczowe góry), kanion Stakkholtsgja i kratery niebezpiecznego wulkanu Eyjafjallajokull. Na wyprawę zapraszamy nawet niezbyt zaawansowanych trekkerów. Wymogiem koniecznym jest posiadanie dobrej kondycji fizycznej.

Wyprawy

Powierzchnia: 103 125km2

Liczba ludności: 336 000

Język urzędowy: Islandzki

Stolica: Reykjavík

Kontynent: Europa

W krainie ognia i lodu

14 Sie 2021 - 23 Sie 2021
Zapraszamy na prawdziwą górską przygodę na ścieżkach i bezdrożach górskich Islandii!!! Program przeznaczony jest dla tych, którzy chcą zobaczyć najciekawsze zakątki tej niezwykłej wyspy ale też chcą poznać Islandię prawdziwą czyli bezludną surową i urzekającą niezwykłym pierwotnym pięknem krajobrazu.
3990 PLN + przelot na Islandię