fbpx

Życzenia na Nowy Rok 2021

04 Sty 2021
Jarek Figiel

Od 4 dni mamy już nowy rok 2021. Wszyscy to już zapewne zdążyli zauważyć 🙂

Jak na razie, poza zmianą daty, chyba niewiele to w naszym życiu zmieniło. Pracujemy (pewnie nie wszyscy możemy) chodzimy na zakupy (gdzie można) i tak dalej. W stosunku do jeszcze kilku tygodni wcześniej zmieniło się w naszym życiu niewiele ale jeśli cofniemy się 365 dni wstecz, to zmieniło się bardzo bardzo dużo. I nie ma co ukrywać jak się okazało są to zmiany często bolesne, w wielu przypadkach długotrwałe. Niektóre zmiany pozostaną z nami na zawsze czy tego chcemy czy nie. Świat nie będzie już taki jak był 365 dni temu. Niekoniecznie musi być gorszy. Każda zmiana jest również szansą na coś lepszego. Wyraźnie zarysowały się nowe trendy w życiu społecznym, w naszych przyzwyczajeniach, w naszych działaniach.

Również turystyka się zmienia i zmieni się jeszcze bardziej. Widać wyraźnie, że turystyka masowa nie będzie już tak agresywna, zwłaszcza w stosunku do miejsc dalekich, trudniej dostępnych, przyrodniczo cennych. Będzie trudniej podróżować w takie miejsca, będzie trzeba pewnie wypełnić dodatkowe kwestionariusze, pokazać jakieś zaświadczenia. To wszystko dopiero się tworzy więc jeszcze będzie sporo zmian.

Dla nas, czyli dla Was, którzy jeździcie z nami na wyprawy oraz dla nas Waszych przewodników to dobra wiadomość. Będzie mniejszy tłok w takich miejscach, w których właśnie trzeba by być tylko w kameralnych grupach. Będzie większa szansa na głębsze przeżywanie wyprawy, kontaktu z przyrodą, która tak na marginesie już odżyła przez te ostatnie miesiące. Są też i jednak złe wiadomości dla tych, którzy żyli z turystyki masowej – pracy będzie mniej ale może będzie możliwość znaleźć inna drogę. Życie pokaże.

Życzymy Wam, byście wspólnie z nami, mogli znów jak najszybciej, jeszcze w tym roku, mogli realizować Wasze górskie i inne wyprawowe marzenia! Obiecujemy, że z naszej strony dołożymy wszelkich starań, by zabierać Was nadal w te bliższe i te najdalsze zakątki świata, jak zawsze w sposób profesjonalny, bezpieczny i mądry.

Jarek z zespołem Exploruj.pl

 

About the Author
Właściciel firmy Exploruj.pl, przewodnik górski, organizator wypraw.