+48 12 444 1846
×
×
Zarezerwuj teraz
Pico de Orizaba i wielkie wulkany Meksyku

  ×
  Zapytanie o termin

  Ta wyprawa może odbyć się w formule Exploruj Private Tours. Znaczy to, że możesz wybrać się na nią sam, z osobą towarzyszącą, bądź z małą grupą Twoich znajomych. Zapytaj o termin i szczegóły

   Pico de Orizaba i wielkie wulkany Meksyku

   W ramach aklimatyzacji wejścia na La Malinche (4462 m) oraz Iztaccihuatl (5230 m)
   Rodzaj wyprawy
   Wyprawy górskie
   Czas trwania
   13 dni
   Sezon
   Listopad
   Góry
   Wulkany
   Kontynent
   Ameryka Północna
   Kraj
   Meksyk
   Cena, daty, rezerwacja.
   cena
   1850 USD
   + przelot do Mexico City
   Wybierz termin:
   Rezerwacja
   Wyjątkowa wyprawa przeznaczona dla co najmniej średnio zaawansowanych turystów górskich do Meksyku, której głównym celem będzie zdobycie najwyższego szczytu tego kraju i trzeciego co do wysokości szczytu Ameryki Północnej – Pico de Orizaba (5636 m) a przez Indian nazywanego Citlaltépetl. Niejako "po drodze" pokusimy się o zdobycie innego pięciotysięcznika Iztaccihuatl (5230 m). Oprócz tego wejdziemy też w ramach aklimatyzacji na La Malinche – (4462 m). Takie założenie daje uczestnikom szansę na doskonałą aklimatyzację i przygotowanie do wejścia na cel główny programu, Pico de Orizaba. Nasz program realizujemy już ponad 10 lat i nasze sukcesy w liczbie osób zdobywających szczyt Orizaby potwierdzają trafność założeń.
   Rejon: Centralny Meksyk
   Wielkość grupy: do 10 osób
   Kod programu: MXO
   Typ zakwaterowania: Hotel, pensjonat
   Poziom trudności: Wyprawa górska, wymagana dobra kondycja.
   dowiedz się więcej

   Wyjątkowość wyprawy polega na tym że będziemy mieli całkiem sporo czasu na zwiedzanie kawałka tego ciekawego kraju. Zwiedzanie będzie jednocześnie aklimatyzacją bo już po wylądowaniu znajdziemy się na wysokości tatrzańskich szczytów. Zobaczymy Mexico City wraz z jego zabytkami i muzeami pełnymi niesamowitych eksponatów sztuki prekolumbijskiej. W Puebla będziemy podziwiać katedrę i zabytkowe centrum miasta które bardzo nasz Kraków przypomina a w „mieście kościołów” w Cholula wejdziemy na szczyt najwyższej piramidy w tej części Ameryki. Pojedziemy też do Teotihuacan – miejsca gdzie jest najbardziej okazałe i doskonale zachowane miasto prekolumbijskie. To tu stoi mająca 2000 lat sławna „Piramida Słońca” i wiele innych budowli nadających miejscu niesamowity klimat. Odbędziemy też półdniowy trekking po tajemniczych niedawno odkrytych ruinach miasta Cantona.

   Program wyprawy
   Ważne informacje
   ZAMKNIJ