+48 12 444 1846
×
28 maja 2020

Wyprawa odwołana z powodu COVID-19 co z moją rezerwacją?

Zagrożenie pandemią COVID-19 przetacza się praktycznie przez cały świat w ostatnich miesiącach. Ograniczenia podróży, przemieszczania się, zamknięte hotele i schroniska, ograniczony wstęp do parków narodowych , anulowane loty, to wszystko ma znaczący wpływ również na możliwości realizacji naszych wspólnych wypraw.

Cały czas monitorujemy występujące ograniczenia w krajach i miejscach gdzie zaplanowaliśmy nasze wyprawy na wiosnę, lato i jesień 2020. Bardzo wiele z tych wypraw musieliśmy już anulować i pewnie część z nich anulowana jeszcze będzie. Część jednak wypraw już możemy powoli potwierdzać. Dotyczy to tych jeszcze latem i jesienią tego roku. Zbieramy tez oczywiście zgłoszenia na wyprawy w doku 2021.

Co jednak zrobić jeśli wyprawa / program Exploruj.pl zarezerwowany przez Ciebie, został przez nas odwołany z powodu zagrożenia COVID-19, lub to Ty nie możesz jechać na wyprawę, mimo że będzie ona realizowana?

Nic trudnego. Mamy na to przygotowane trzy rozwiązania. Zostały one przygotowane zgodnie z obowiązującą ustawą o przeciwdziałaniu COVID-19 oraz w oparciu o nasze własne doświadczenie.

Jeśli otrzymałeś (-łaś) od nas informację o anulowaniu Twojej wyprawy, lub właśnie się dowiedziałeś (-łaś), że nie będziesz móc w niej uczestniczyć z powodów zawodowych lub osobistych, pamiętaj, najpierw koniecznie i bez zwłoki skontaktuj się z nami za pomocą e-mail biuro@exploruj.pl lub telefonicznie 793 333 267.

 

TRZY MOŻLIWE ROZWIĄZANIA

  1. Możemy przenieść Twoją rezerwację na dowolny inny program / wyprawę w dowolnym terminie tego lub przyszłego roku. Przygotujemy w tym celu nową umowę oraz przeniesiemy wpłaconą zaliczkę na ten program.
  2. Jeśli nie jesteś zdecydowany (-na), w jakim terminie i w jakiej wyprawie zechcesz w przyszłości wziąć udział – nic trudnego! Przygotujemy dla Ciebie imienny voucher opiewający na kwotę wynoszącą 105% wartości Twojej wpłaconej zaliczki. Voucher będzie ważny przez 12 miesiące od daty jego wystawienia. Oznacza to, że w ciągu 12 miesięcy powinieneś podjąć decyzję jak go chcesz wykorzystać a nie, że w ciągu 12 miesiące musisz wyjechać. Tak więc praktycznie voucher budzi mógł być wykorzystany dopiero np. w 2022 roku. To będzie zależało od Ciebie. Uwaga! Vouchery wystawione przez Exploruj.pl gwarantowane są przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny!
  3. Jeśli żadne z powyższych rozwiązań Ci nie odpowiada, zawsze możemy anulować rezerwację definitywnie. W tym przypadku anulacja jest skuteczna po 180 dniach od jej daty i w ciągu 14 dni po tym terminie wpłaconą zaliczka znajdzie się na wskazanym przez Ciebie rachunku bankowym. Oczywiście w miarę naszych możliwości będziemy się starali realizować zwroty wcześniej.

Z naszej strony zachęcamy do pierwszego lub drugiego rozwiązania. Znacie nasze biuro i nasze standardy pracy, wiecie że możecie nam zaufać. Jesteśmy też zdeterminowani ciągle rozwijać naszą ofertę programów i wypraw tak byście ciągle mieli nowe możliwości i nowe horyzonty. Zawsze pamiętamy też o zróżnicowaniu poziomów trudności i specyfiki naszych wypraw górskich oraz egzotycznych.

Zostańcie z nami!

Jarosław Figiel – właściciel Exploruj.pl