fbpx

Riła i Pirin

Riła to pasmo górskie w południowo-zachodniej Bułgarii. Jest najwyżej wzniesionym masywem górskim na Półwyspie Bałkańskim. Jego najwyższy szczyt, Musała, ma wysokość 2925 m n.p.m.

Pirin to z kolei pasmo górskie w południowo-zachodniej Bułgarii. Jego najwyższym szczytem jest Wichren (2914 m n.p.m.). Riła i Pirin to nie tylko najwyższe pasma górskie całej Bułgarii, ale też jedne z najwyższych gór Europy. Położone daleko na jej południowych krańcach oferują bardzo wiele: stabilną i ciepłą pogodę, dziką przyrodę, alpejskie – wysokogórskie krajobrazy.

Wyprawy w górach bałkańskich

Exloruj zaprasza na niezapomnianą przygodę w bałkańskich górach. Trekking Riła i Pirin jest programem dla średnio zaawansowanych turystów górskich albo tych początkujących, ale koniecznie z dobrą kondycją fizyczną.

W programie, wśród wielu atrakcji, mamy też zaplanowane wejścia na dwa najwyższe szczyty Bułgarii – Musała (2926 m) oraz Wichren (2914 m). W czasie jego trwania będziemy wędrować od schroniska do schroniska, tak aby jak najmniej tracić z wysokości i jak najwięcej zobaczyć w czasie dość krótkiego programu.

Noclegi w górskich schroniskach w Bułgarii są atrakcją samą w sobie. Czyste, przepięknie położone, oferujące smaczną kuchnię, są miejscem spotkań prawdziwych trekkerów z całej Europy. Nocować będziemy w schludnych pokojach kilkuosobowych z pościelą, śpiwory są więc niepotrzebne. Schroniska oferują też pełne wyżywienie.

Zimą te góry zamieniają się w prawdziwy raj dla skiturowców – miłośników turystyki na nartach. Dużo śniegu, dość łagodna rzeźba zboczy i spore deniwelacje zachęcają do setek fantastycznie długich zjazdów dla średnio, ale też mniej zaawansowanych narciarzy.

Skitury na Bałkanach – Bułgaria Pirin

10 Mar 2019 - 16 Mar 2019
Góry Bułgarii, które zajmują obszar niemal całego kraju, w zimie pokrywa gruba warstwa fantastycznego śniegu. Powodem takiego obrotu sprawy jest spotkanie klimatu kontynentalnego z wilgotnymi masami powietrza znad Morza Śródziemnego i Czarnego. Program przeznaczony na początkujących i średniozaawansowanych skiturowców.
599 euro + przelot do Sofii

Riła i Pirin – u braci Słowian

12 Lip 2019 - 21 Lip 2019
10 Lip 2020 - 19 Lip 2020
Riła i Pirin to nie tylko najwyższe pasma górskie całej Bułgarii ale też jedne z najwyższych gór Europy. Położone daleko na jej południowych krańcach oferują bardzo wiele: stabilną i ciepłą pogodę, dziką przyrodę, alpejskie – wysokogórskie krajobrazy. Trekking Riła i Pirin jest programem dla średniozaawansowanych turystów górskich albo tych początkujących ale koniecznie z dobrą kondycją fizyczną. W programie wśród wielu innych mamy tez zaplanowane wejścia na dwa najwyższe szczyty Bułgarii – Musała (2926 m) oraz Wichren (2914 m).
630 euro + przelot do Sofii

Ski-tour Bułgaria, Riła i Pirin

23 Mar 2019 - 29 Mar 2019
21 Mar 2020 - 27 Mar 2020
Góry Bułgarii, które zajmują obszar niemal całego kraju, w zimie pokrywa gruba warstwa fantastycznego śniegu. Powodem takiego obrotu sprawy jest spotkanie klimatu kontynentalnego z wilgotnymi masami powietrza znad Morza Śródziemnego i Czarnego. Najwyższe pasma górskie Bułgarii – Riła i Pirin oferują zimą doskonałe warunki dla średniozaawansowanych skiturowców.
670 euro + przelot do Sofii