MONT BLANC

FRANCJA, 8 DNI

KOD: FRM

TRUDNOŚCI - WY1

CENA: 250 zł + 800 euro

Terminy 2015:
28 czerwca - 5 lipca
5 lipca - 12 lipca
 
Uwaga! Jest możliwość innych terminów na specjalnie zamówienie dla zespołów 2 osobowych. Cena wtedy (niestety wyższa) ustalona odrębnie.
 
Nasza wyprawa na Mont Blanc (4807 m.) najwyższy szczyt Alp oraz (wg części geografów) najwyższy szczyt Europy zaplanowana jest na 7 dni tak aby uczestnicy wyjazdu mieli szansę na skuteczną aklimatyzację oraz naukę podstaw poruszania się w terenie lodowo-skalnym. Prowadzącym jest doświadczony przewodnik wysokogórski i instruktor wspinaczki posługujący się biegle językiem polskim. Przewodnik posiada międzynarodowe uprawnienia IVBV, gwarantujące najwyższy poziom świadczeń i bezpieczeństwa. Atak szczytowy realizowany jest w zespołach 2 uczestników + przewodnik zgodnie ze standardami obowiązującymi na Mont Blanc.
W czasie pobytu w Dolinie rezerwujemy noclegi zgodnie z życzeniem kllientów a w czasie pobytu w górach śpimy w schroniskach. Nie planujemy noclegów w namiotach.
Wyprawa na Mont Blanc nie jest trudna w rozumieniu technicznym ale dość wymagająca fizycznie i niebezpieczna ze względu na wysokogórski charakter masywu i niezwykle kapryśną pogodę. Niestety nierzadkie są przypadki śmiertelnych wypadków których ofiarami są niedoświadczeni turyści udający się na tą górę samodzielnie lub pod opieką przygodnych pseudo-przewodników czy tak zwanych "wypraw partnerskich". Dlatego nasza wyprawa prowadzona jest przez zawodowców. Należy też pamiętać, że w wyprawie mogą uczestniczyć tylko osoby legitymujące się bardzo dobrym stanem zdrowia i posiadające choć minimalne doświadczenie wysokogórskie w warunkach zimowych. Wejścia dokonujemy drogą normalną wprost ze schroniska Tete Rousse po wcześniejszej aklimatyzacji. Pozwala to uniknąć problemów z tłokiem w położonym wyżej Guterze. Taki wariant jest sprawdzony przez naszych przewodników i skuteczny.
Uwaga! Mont Blanc jest górą o nietypowej bardzo zmiennej pogodzie. Może się zdarzyć że uniemmożliwi ona przeprowadzenie atatku szczytowego. Prowadzący ma informacje o pogodzie na kilka dni wcześniej i może zaproponować inne wysokie szczyty jako cel zastępczy w przypadku złych prognoz dla grupy Mont Blanc (np. grupa Monte Rosa).
PROGRAM RAMOWY MONT BLANC
Dzień 1 - niedziela
Przyjazd do Chamonix
 
Dzień 2 - poniedziałek
Wyjazd kolejką na Col de Balme. Podejście do schroniska Albert Pierwszy. "Lodowa szkoła": chodzenie w rakach, posługiwanie się czekanem, asekuracja w lodzie, zjazd na linie, wspinaczka na lodospadach.
Nocleg w schronisku.
 
Dzień 3 - wtorek
Tura lodowcowa z wejściem na szcyt Aig de Tour 3540 m. Podejście do schroniska Trient (3170 m).
Nocleg w schronisku.
 
Dzień 4 - środa
Tura lodowcowa ciąg dalszy. Po południu powrót do Chamonix i nocleg w dolinie.
 
Dzień 5 - czwartek
Wcześnie rano wyjście w góry. Najpierw jazda Tramwajem Mont Blanc a potem podejście do schroniska Tete Rousse. Nocleg w schronisku.
 
 Dzień 6 - piątek
W nocy start w stronę szczytu Mont Blanc. Przejście przez Aiguille du Guter i grań des Bosses. Czas podejścia to ok 11 godzin. Po pamiątkowych fotach na szczycie zejście do Tete Rousse. Nocleg w schronisku.
 
Dzień 7 - sobota
Dzień rezerwowy na wypadek niepogody. Jeśli wcześniej udało się wejść na szczyt to ten dzień poświęcamy na sympatyczną skalną wspinaczkę pod okiem przewodnika w ogródku skalnym w Chamonix i na restowanie się.
 
Dzień 8 - niedziela
Wyjazd do Polski
 
 
W cenie imprezy zawarte jest:
Realizacja programu wyjazdu
Opieka doświadczonego przewodnika górskiego UIAGM  IVBV
Ubezpieczenie KL, NNW – uprawianie wspinaczki górskiej
Ekwipunek do asekuracji i poruszania się w terenie wysokogórskim w tym ekwipunek osobisty: kask, uprząż, raki, czekan 
 
W cenę nie jest wliczone:
Dojazd do Chammonix i powrót
Noclegi w Chamonix - pomagamy w rezerwcji zgodnie z oczekiwanym standardem
Noclegi w schronisku w czasie akcji górskiej
Przejazdy kolejkami linowymi
Posiłki
Napoje orzeźwiające i alkoholowe
Wydatki natury osobistej
 
 
 
Niezbędny ekwipunek osobisty
Buty wysokogórskie (typ C lub skorupy)
Kijki trekkingowe
Bielizna termoaktywna 2 kpl.
Spodnie polar lub trekkingowe syntetyczne
Spodnie membranowe
Dwa polary w tym jeden najlepiej wind stoper
Kurtka membranowa
Bezrękawnik puchowy
Łapawice ciepłe i rękawice cieńsze
Kominiarka (musi wejść pod kask)
Skarpety termoaktywne 3 pary
Step tuty
Latarka czołówka i zapasowe baterie
Termos 0,7 l + dodatkowa butla na napoje
Okulary lodowcowe (opcjonalnie gogle)
Krem z mocnym filtrem UV
Scyzoryk
Mała apteczka osobista
 

 

Jeśli zainteresowała Cię ta wyprawa lub trekking i chciałbyś mieć pewność, że będzie dla Ciebie miejsce w wybranym terminie wpisz w okienku i prześlij do nas Twój adres email. Taka rezerwacja nie jest dla Ciebie zobowiązaniem ale formą zapytania o dostępność miejsc.

Na Twoją korespondencję odpowiemy w ciągu 3 dni roboczych i potwierdzimy dotępność miejsc oraz prześlemy informację jak dokonać właściwej rezerwacji. Pamiętaj o wpisaniu Twojego emaila w okienku! Inaczej nie będziemy mogli odpowiedzieć na Twoje zapytanie.
Rootpak.net - Projektowanie stron, pozycjonowanie Sosnowiec